W dzisiejszych czasach, kiedy na wizytę u lekarza specjalisty z NFZ trzeba czekać kilka miesięcy, coraz bardziej popularne jest korzystanie z poradni prywatnych. Pacjenci często wolą zapłacić z własnej kieszeni unikając stania w niemal całodziennych kolejkach przed gabinetem w publicznej przychodni. Chcąc tego uniknąć szukają porady w klinikach lub poradniach prywatnych. Część z nich korzysta z dofinansowania państwa. Inne próbują radzić sobie samodzielnie – często z bardzo dobrym skutkiem. Poza fachowością lekarzy przyjmujących w klinikach prywatnych bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na ich sukces są działania marketingowe. To dzięki nim pacjent ma szanse dowiedzieć się w ogóle o istnieniu poradni i zakresie usług medycznych na jakie może liczyć. Może także dowiedzieć się jakie inne wartości poza leczeniem chorób odnajdzie w placówce.

Strona internetowa poradni

Klinika specjalistyczna do prowadzenia skutecznych działań marketingowych potrzebuje dobrze wykonanej strony internetowej. Proponujemy stworzenie własnego serwisu WWW dla poradni lub klinik zawierającego najważniejsze informacje i funkcjonalności dotyczące działania placówki medycznej. Wykonujemy dedykowaną stronę w oparciu o dokładne wymagania Klienta z jej podziałem na odpowiednie sekcje logiczne i merytoryczne. Dbamy o estetykę i zbieżność projektu graficznego z brandem Klienta. Szczególna wagę przykładamy do reponsywności serwisu (możliwości czytania treści na smartfonach) oraz do pełnej optymalizacji pod kątem widzialności w wyszukiwarce internetowej.

Strategia marketingowa kliniki specjalistycznej

Oferujemy opracowanie i wdrożenie kompleksowej strategii marketingowej dla prywatnych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Na podstawie wymagań Klienta tworzymy plan możliwych działań. Proponujemy listę specyficznych strategii i taktyk, dzięki którym będzie można dotrzeć do pacjenta i przedstawić mu wyjątkową ofertę konkretnej poradni medycznej. Szczególną wagę przykładamy do zrozumienia celów biznesowych naszego Klienta, aby nasze propozycje w możliwie największym stopniu były z nimi powiązane. Przygotowujemy plan działania zarówno krótko- jak i długoterminowy.

Badanie konkurencji

Od początku współpracy z Klientem prowadzimy stały monitoring działań, jakie podejmuje jego konkurencja w internecie. Dotyczy to zarówno stopnia pokrycia oferty, grup docelowych pacjentów, jak również specyficznych praktyk marketingowych, jakich używa konkurencja. Sprawdzamy, które z nich mają szansę działania w realiach Klienta, rekomendujemy je, poprawiamy i wdrażamy, o ile mają szanse powodzenia.

Kampanie SEM i SEO

Docieramy do właściwej grupy docelowej pacjentów poszukujących informacji o usługach kliniki w wyszukiwarce. Robimy to za pomocą niezwykle skutecznych metod pozycjonowania organicznego jak i korzystając z reklamowej sieci wyszukiwania Google AdWords. Przygotowujemy plany i wdrażamy je w zakresie uzgodnionym z Klientem, dopasowane do jego oczekiwań i do przewidzianego budżetu w skali każdego miesiąca.

Aktualności i social media

Prowadzenie bloga i aktualności na stronie WWW kliniki to dzisiaj jedne z najbardziej efektywnych metod rozwijania jej treści. Mają także ogromne znaczenie z uwagi na prestiż i postrzeganie firmy medycznej na rynku. Oferujemy prowadzenie bloga zawierającego merytoryczne treści związane z działalnością kliniki. Zapewnimy obsługę techniczną i wsparcie merytoryczne w zakresie publikowanych treści oraz metod ich konwertowania na sprzedaż usług medycznych. Stworzymy profile kliniki w mediach społecznościowych, które ułatwia ich dystrybucję i zajmiemy się kampanią na Facebooku, Google+ lub innych platformach społecznościowych. Zbudujemy kampanie informacyjne i reklamowe, które będą wspierać rozwój placówki i przyczynia się do wzrostu sprzedaży.

Chcesz, aby nowi pacjenci do Ciebie dzwonili?

Zadzwoń najpierw Ty do nas:

781 881 900

LUB zapytaj o tę usługę

    Przepisz liczbę cyframi, jeśli nie jesteś botem 🙂 *