Marketing
dla psychiatrów i psychoterapeutów

W trzeciej dekadzie XXI wieku szacuje się, że ok. 20% osób w Polsce potrzebuje pomocy psychologicznej. Tym bardziej po czasie pandemii koronawirusa liczba pacjentów wymagających pomocy mentalnej jeszcze bardziej wzrosła. Dlatego na przestrzeni kolejnych lat powstało wiele specjalistycznych gabinetów psychoterapeutycznych zajmujących się tego rodzaju problemami. Są to zarówno jednoosobowe gabinety zajmujące się terapiami indywidualnymi lub terapią par, jak również wyspecjalizowane mikroprzedsiębiorstwa, gdzie pracuje kilku terapeutów. Świadczą one także pomoc w ramach terapii grupowych i warsztatów rozwoju osobistego.
Poza nielicznymi przypadkami ośrodków państwowych, które mogą liczyć na pełne finansowanie z NFZ, większość gabinetów psychoterapii funkcjonuje na zupełnie rynkowych zasadach konkurencji i samofinansowania. Dla tych gabinetów jednym z kluczowych elementów jest ilość pacjentów korzystających z terapii. Prowadzimy działania marketingowe dla gabinetów i ośrodków psychoterapeutycznych. Wdrażamy je w oparciu o strategię marketingową przygotowaną wspólnie z Klientem.

Pozycjonowanie lokalne dla ośrodków psychoterapii

Daj się odnaleźć w swoim mieście. Przygotujemy dla Ciebie dedykowaną kampanię SEO opartą o słowa kluczowe, jakich mogą poszukiwać Twoi potencjalni klienci. To jedna z najbardziej efektywnych dróg pozyskania pacjenta / klienta, oparta na faktycznej potrzebie, jaką mają osoby borykające się z depresjami, uzależnieniami, czy innymi problemami cywilizacyjnymi. Klient który samodzielnie odnajdzie Cię w sieci, chętniej zadzwoni, aby dowiedzieć się o szczegółach terapii lub umówić na spotkanie.

Blog psychoterapeutyczny

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów rozwijania własnej strony WWW, a także wsparciem dla siły marki Twojej placówki medycznej jest blog ekspercki. Dobrze skonstruowany może być jak lokomotywa dla całej witryny WWW. Bazując na Twojej wiedzy specjalistycznej, ofercie usług medycznych i naszym doświadczeniu w content marketingu, przygotujemy dla Ciebie plan publikacji ciekawych treści, na Twoim blogu. Zajmujemy się również pisaniem – są wśród nas doświadczeni copywriterzy – osoby z wiedzą medyczną, lekarze i dziennikarze, którzy przygotują teksty dopasowane stylistyką i językiem komunikacji do strategii marketingowej

Zanim Twoja strona osiągnie wysokie pozycje w wynikach organicznych, już dziś możesz dotrzeć do nowych pacjentów. Opracujemy dla Ciebie kampanie reklamowe w sieci wyszukiwani Google Ads. Dobierzemy grupę słów kluczowych, skomponujemy chwytliwe reklamy a także zoptymalizujemy jej ustawienia, aby pokazywały się osobom potencjalnie zainteresowanym Twoimi usługami. Możemy także propagować Twoją markę w sieci reklamowej – wówczas Twoje reklamy pokażą się również na cudzych stronach internetowych kontekstowo powiązanych z problematyką jaką zajmuje się Twój gabinet.
Jeśli chodzi o usługi lekarzy psychiatrów także możliwe są kampanie wyszukiwania sieci Google i sieci partnerskich. Pomimo mnożących się utrudnień związanych np. z wewnętrznym zakazem remarketingu usług medycznych w Google Ads, potrafimy skutecznie odnaleźć drogę do pacjentów używając alternatywnych kampanii retargetingowych.

Media społecznościowe

Facebook, Instagram lub ostatnio Także TikTok to platformy, gdzie obecnie codziennie zagląda miliony użytkowników poszukując inspiracji, rozrywki, czasem inspiracji albo wręcz dosłownie - pomocy. Dobierzemy wraz z Tobą odpowiedni zestaw kanałów social media. Stworzymy dla Ciebie profesjonalne profile, a także opracujemy spójny przekaz wizualny i treściowy. Pomożemy Ci zdobyć właściwe audytorium, które jest zainteresowane psychoterapią, psychologią i psychiatrią. Powszechne jest mieszanie tych terminów lub traktowanie ich jako niemal równoznaczne. To można wykorzystać w pozytywny sposób. Przygotujemy dla Ciebie program publikacji wartościowych treści, które pojawiając się cyklicznie w mediach społecznościowych dotrą do osób potencjalnie zainteresowanych Twoimi usługami. Możemy zająć się również wykonaniem rolek, relacji oraz innych form publikowanych treści w social mediach. Pomogą one pozyskać większe zainteresowanie i zaufanie dla Twoich usług.

Chcesz, aby nowi pacjenci do Ciebie dzwonili?

Zadzwoń wcześniej Ty do nas:

Zapytaj o tę usługę

    Przepisz znaki: captcha
    Scroll to top