Wideomarketing dla medycyny

Od kilku lat treści wideo używane w marketingu są uważane za jeden z kluczowych jego elementów. Rzeczywiście - także w marketowaniu większości branż medycznych jego rola jest trudna do przecenienia. Pacjent, który może zobaczyć zabieg, lub posłuchać na temat terapii w większym stopniu ufa temu, co widział. Lekarz lub fizjoterapeuta poprzez publikowanie właściwych treści zyskuje pierwotny autorytet. Taki, który rodzi się na poziomie odbioru jeszcze przed pierwszą wizytą. To dzięki niemu niektórym pacjentom łatwiej jest podjąć decyzję o tym aby skontaktować się i umówić na konsultację. Jako Medyczny Marketing dostarczamy kompleksową obsługę realizacji materiałów wideo które mogą być stosowane w wielu kanałach komunikacji marki.

Jest prawda ekranu, która mówi...

Wkrótce tu będzie wideo

Jakie filmy są Ci potrzebne?

W zależności od dobranych taktyk składających się na strategię marketingową potrzebujesz różnych formatów video. Wszystko zaczyna się od pomysłów na poziomie biznesowym. Jako agencja marketingowa wyspecjalizowana w treściach dla medycyny, pomożemy Ci zrealizować:

Spójny plan kreacji

Zanim podejmiesz decyzję czy chcesz zdobyć uwagę pacjentów poprzez Facebooka, Instagram i TikToka, najpierw warto zastanowić się do kogo będą trafiać Twoje filmy. Zupełnie inne treści powinny trafić do kobiet planujących zabiegi z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej, inne do osób poszukujących informacji o leczeniu bólu, a jeszcze inne do pacjentów prywatnego szpitala ortopedycznego. W oparciu o nasze doświadczenie i dane analityczne w porozumieniu z Tobą stworzymy właściwą linię komunikacji wideo z Twoim rynkiem.

Różne formaty

Aby zapełnić możliwie dużo kanałów komunikacji dla Twojej marki medycznej proponujemy tworzenie możliwie dużej ilości materiałów wideo. Chodzi tutaj zarówno o czasy trwania jak i szablony przygotowywanych filmów. Lepiej przy okazji stworzyć materiały o nieco dłuższej formule: np. 2 - 5 min (np. prezentacja zabiegu) jak i krótsze 30 sekundowe rolki (gdzie np. odpowiesz na ważne ale pojedyncze pytanie). Ponadto budowanie spójnego przekazu często wymaga zarówno pionowych ujęć pod materiały typowo dla mobile, czasami potrzebne będą formaty kwadratowe lub klasyczne video YouTube w proporcjach 16:9

Scenariusze

W ramach proponowanych pakietów które obejmują wideo marketing dla medycyny dostarczamy odpowiednio przygotowane scenariusze filmów. W przypadku krótkich form (rolki, stories) zwykle są one spisane w formie listy zagadnień, jakie warto poruszyć w materiale filmowym. Dla dłuższych form wideo zbudujemy odpowiedni scenariusz uwzględniający plan kadrów i ujęć w zależności od możliwości i ograniczeń nagrywanego wydarzenia. Projekty te są prowadzone w ścisłej współpracy z Klientem, który ma bezpośrednio wpływ na ich treść i ostateczny kształt.

Nagrywanie i obróbka

Prowadząc działalność w Rudzie Śląskiej mamy możliwość szybkiego dotarcia wszędzie na terenie aglomeracji Śląskiej lub z dojazdem w odległości do 100km. Tworzymy Medyczny Marketing dla Klientów na terenie całej Polski. Tym samym jesteśmy w stanie dotrzeć w dowolny punkt kraju, ponieważ mamy dobrą współpracę z video agencjami, które przygotowują dla nas materiał surowy. Część naszych Klientów posiada możliwości nagrywania filmów we własnym zakresie. W takim przypadku możemy przejąć materiał surowy i zająć się obróbką, czyli przygotowaniem do publikacji.

Media plany

W każdym przypadku realizacji wideo marketingu dla firm medycznych, staramy się doprowadzić do sytuacji, kiedy dysponujemy większym zapasem gotowych do publikacji filmów. Dlatego raczej proponujemy Klientom nagrywanie i stworzenie całych serii np. 10 – 20 rolek w trakcie jednej sesji. Dzięki temu możemy je publikować w różnych social mediach, na stronie WWW przez pewien czas. Co więcej, przy dobrze skonstruowanym media planie, ten sam materiał redystrybuujemy w wielu mediach. Tajemnicą dobrego wideo marketingu jest dobry plan i analiza. Nie tylko dotycząca zasięgów i uruchomień Twoich filmów. Dlatego sprawdzamy także efekty, które uzyskujemy.

Pokaż się wszędzie

Twoje filmy stworzone według spójnego media planu będą pracować na kilku poziomach, np.:

  • Wzmocnią Twój autorytet u pacjentów, którzy jeszcze Cię nie odwiedzili
  • Wpłyną na ich decyzję o tym by się umówić na wizytę
  • Poprawią wyniki wyszukiwania w Google
  • Wpłyną pozytywnie na świadomość pacjentów o Twoich usługach

Pakiety Medycznego Marketingu uzupełnione o kreacje wideo dają dobry efekt jeśli zdecydujesz się na wielokanałową redystrybucję filmów. Np.

Rolki / Relacje

Krótka forma (15-30 sek), która pozwala efektywnie trafiać do odpowiedniej grupy docelowej z użyciem kanałów takich jak Facebook, Instagram, TikTok czy YouTube (shorts). W tym przypadku zachęcamy do stworzenia serii, która publikowana cyklicznie wraz z odpowiednim opisem, wyposażona w hastagi i publikowana w odpowiedni sposób daje dobre efekty. Użytkownicy zachęceni ciekawymi treściami powrócą aby usłyszeć kolejne porady lub obejrzeć efekty zabiegu/terapii.

Klasyczne formy video

W wielu przypadkach nadal warto nagrywać i emitować dłuższe filmy. Przykładem mogą być filmy edukacyjne dla pacjentów. Również prezentacje przebiegu procedury zabiegowej lub wywiady z pacjentem. Tego typu materiały nadają się zarówno do publikacji na YouTube jak i na Twojej stronie WWW. Powodują również bardziej świadome zaangażowanie pacjentów w przygotowane treści. Dzieje się tak dzięki ciekawej formie oraz dłuższym czasom trwania.

Podcasty

To nie wideo, ale medium oparte na czystym audio. Dzisiaj spełniają rolę dawnych audycji, słuchowisk. Serie dobrze opracowanych podcastów pozwolą Ci stworzyć grupę odbiorców, którzy z czasem chętnie będą sięgać po Twoje materiały edukacyjne na temat prowadzonych terapii. Podcast jest szczególnym typem treści, dlatego proponujemy ją niektórym typom placówek medycznych. Content audio użyty jako poszerzenie mix marketingu medycznego umożliwia dotarcie do innych pacjentów ponieważ można go słuchać na różnyh platformach jak Spotify, YouTube czy iTunes.

Chcesz, aby nowi pacjenci do Ciebie dzwonili?

Zadzwoń wcześniej Ty do nas:

Zapytaj o tę usługę

    Przepisz znaki: captcha

    FAQ

    Scroll to top