Wróć do BLOGA

Poznaj najlepsze strony medyczne dla pacjentów

Najlepsze strony medyczne dla pacjentów

Jeśli zamierzasz wprowadzić na swojej stronie blog medyczny, powinieneś w pierwszej kolejności poznać ten rynek, zobaczyć, które strony cieszą się największą popularnością pacjentów i zastanowić się, co ich przekona, aby czytali właśnie Ciebie. Nie będziemy tutaj opowiadać o stronach skupionych na zdobywaniu ruchu organicznego z wyszukiwarki pod pretekstem katalogowania usług medycznych, bowiem ich działania bazują na użyciu dla własnych celów komercyjnych bazy cudzych kontaktów. Zamiast tego postaramy się przybliżyć profile paru ważnych dla pacjenta witryn.

Przesycony rynek

W sieci znajduje się mnóstwo większych i mniejszych serwisów medycznych. Niestety wiele z nich zawiera informacje, nie do końca zgodne z prawdą, lub leżące daleko od zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i kompetentnych lekarzy. Takie przesycenie rynku sprawia, że pacjentom jest trudno dotrzeć do prawdy o swojej dolegliwości, albo wręcz szukając konkretnego objawu, diagnozują u siebie śmiertelną chorobę.

Lekarz na wagę złota

Dlaczego jako lekarz powinieneś zabrać głos? W tym gąszczu mniej lub bardziej prawdziwych informacji niezwykle cenna może okazać się rzetelna wiedza, jaką zawrzesz na swoim blogu medycznym. Pacjenci chcą informacji prawdziwych, pod którymi podpisuje się lekarz i pisanych przystępnym językiem, pozwalającym im zrozumieć istotę schorzenia.

Serwisy w polskim Internecie

W polskim Internecie można łatwo wskazać kilka wyróżniających się stron medycznych, czy całych grup serwisów, których formuła i informacje, jakie zawarto, są wartościowe dla pacjentów. Jednocześnie łatwo zauważysz, że są one rozwijane i dobrze prowadzone, co sprawia, że wiele osób bez trudu na nie trafi.

Medycyna Praktyczna

W serwisie https://www.mp.pl/pacjent/ możesz znaleźć różnorodną, obszerną wiedzę, jak również całkiem przyzwoite dopracowanie od strony funkcjonalnej witryny. Poszczególne artykuły podpisane są nazwiskami ich autorów, najczęściej lekarzy lub innych przedstawicieli branży medycznej. Zwiększa to wiarygodność podawanych informacji. Strona cechuje się również bardzo łatwą nawigacją, co sprawia, że pacjent bez problemu się po niej porusza i znajduje interesujące go informacje.

Abecadło zdrowia

Jednym z lepiej znanych pośród pacjentów jest serwis abcZdrowie.pl. Ta ogólna nazwa łączy w sobie całą sieć serwisów medycznych, określanych obecnie jako największa w naszym polskim internecie. Grupa składa się m.in. z Kardiolo.pl, Parenting.pl, abcbadania.pl, czy nerwica.com. Jest tego znacznie więcej. To aż 42 serwisy tematyczne, które stworzone zostały specjalnie dla określonych zagadnień i jednostek chorobowych. Dziś (rok 2018) właściciel, grupa wp.pl, cały czas dokłada starań aby zachować wysoki poziom merytoryczny publikacji.

Na stronach publikacje zamieszcza nawet kilkuset lekarzy, czasem w formie artykułów, a niekiedy odpowiadając na krótkie pytania pacjentów. Dostawca zadbał o dobrą komunikację pozwalając by pacjenci mogli swobodnie podejmować dyskusje na forum medycznym. Daje ono także lekarzom możliwość budowania marki osobistej i zaufania pośród potencjalnych pacjentów.

Forumzdrowia.pl

To kolejny serwis medyczny w polskim Internecie, na który z pewnością powinieneś zwrócić większą uwagę. Znajduje się tu spora baza artykułów, które wyróżniają się charakterem poradnikowym, czyli takim, który zostanie dobrze odebrany i chętnie przeczytany przez „przeciętnego Kowalskiego”. Poruszane są tu różne zagadnienia związane z medycyną i ochroną zdrowia. Witryna w znacznym stopniu wyróżnia się pośród innych z tej branży. Proponuje ciekawe rozwiązania pozwalające pacjentowi na interakcje. Umożliwia zadanie bezpośredniego pytania autorowi artykułu, pozwala uczestniczyć w dyskusjach na forum, brać udział w czatach z ekspertami, czy korzystać z poradni on-line.

Forumzdrowia.pl jest atrakcyjnym miejscem w sieci dla pacjentów również z tego powodu, że zawiera sporo filmów z poradni medycznych. Można tutaj znaleźć aktualne i stale uzupełniane porady ekspertów. Wielu specjalistów na stałe współpracuje z serwisem, co świadczy o jego wysokim poziomie rzetelności i wysokiej wartości dla pacjentów.

Medonet.pl

Jest kolejnym, całkiem rzetelnie pisanym blogiem medycznym zawierającym opisy licznych dolegliwości zdrowotnych, informacje dotyczące leków, wiele danych na temat placówek służby zdrowia w Polsce. Podobnie i tutaj można znaleźć zakładkę z filmami video, które omawiają liczne interesujące dla pacjentów zagadnienia. Nawigacja w medonet.pl jest dla pacjenta banalnie prosta, a wszystkie hasła są uszeregowane alfabetycznie.

Jeśli pacjent zarejestruje się w serwisie, zyskuje możliwość skorzystania z tzw. Asystenta Zdrowia. Nazwano tak wirtualnego doradcę, który po wprowadzeniu do formularza odpowiednich danych, dobiera zestaw badań profilaktycznych, którym należy się poddać i potem jeszcze przypomina o ich wykonaniu.

Zdronet.pl

Na stronie umieszczone są opisy zagadnień medycznych z różnych specjalności. Oprócz tego można skorzystać z bazy placówek medycznych i dwóch baz leków. Portal wyposażono również w tzw. Wirtualnego Diagnostę. Dzięki tej funkcjonalności na podstawie podanych przez pacjenta objawów określane są prawdopodobne schorzenia. Pacjenci są jednocześnie ostrzegani, że jest to wirtualna diagnoza a właściwie jedynie sugestia i nie może zastąpić konsultacji z lekarzem, jednak dla wielu osób jest to wygodne rozwiązanie, które pomaga ukierunkować się na odpowiednie badania i leczenie, wybrać dobrego specjalistę. Serwis umożliwa także rozmowę z prawdziwym lekarzem,

Celem zdronet.pl jest z jednej strony ułatwienie komunikacji pomiędzy lekarzem i pacjentem, jak również ułatwienie pacjentom podejmowania dobrych decyzji zdrowotnych. Szacuje się, że tego typu rozwiązań w polskim internecie będzie w najbliższej przyszłości przybywać choćby ze względu na to, że na Zachodzie medycyna zdalna także jest coraz bardziej popularna.

Miejsce w sieci

Prowadzenie poczytnego bloga w branży medycznej pomaga zbudować własną markę. Twoja grupa docelowa to pacjenci związani ze specjalizacją, jakiej poświęcasz się na co dzień. W polskim Internecie można znaleźć wiele ciekawych blogów, serwisów czy portali medycznych, o różnej funkcjonalności, których celem jest wsparcie pacjentów. Z pewnością znajdzie się miejsce dla jeszcze jednego ciekawego bloga pełnego rzetelnej wiedzy.

Scroll to top